1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Nerozumím výkladu o placení komunálního odpadu (svoz TKO, svoz technického komunálního odpadu) městyse Pozlovice. Mám byt v Luhačovicích, kde mám trvalé bydliště a platím poplatek za komunální odpad městu Luhačovice. V Pozlovicích jsem zakoupil byt, ve kterém teď bydlím, je mi 75 let a městysu Pozlovice mám platit za komunální odpad.

Chtěl bych vědět, jestli nejsem od poplatku osvobozen. Děkuji, s pozdravem Alois. Odkaz na vyhlášku:   https://pozlovice-cz.hqv.cz/data/files/Vyhl%C3%A1%C5%A1ky/12-16-21-Vyh4.pdf

ODPOVĚĎ:
Povinnost platit má ten, kdo má v obci Pozlovice nahlášený trvalý pobyt, a dále ten, kdo tam vlastní nemovitost (např. byt), ve kterém není nikdo přihlášen k trvalému pobytu.
Jelikož tam vlastníte byt, ve kterém dle Vámi zaslaných informací není nikdo přihlášen k trvalému pobytu, vzniká Vám povinnost platit poplatek (z důvodu vlastnictví bytu).
Podle čl. 7 můžete uplatnit úlevu z poplatku (slevu), a to pokud splníte podmínky uvedené v čl. 7 odst. 4 a 7.