1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

3/2022 byl můj syn napaden v baru a utrpěl újmu na zdraví v podobě ulomeného předního zubu. K celému incidentu byla přivolána Policie ČR, která udělala šetření na místě. Útočník stačil utéct. Můj syn podal téhož dne na policii podnět k projednání přestupku a provedl výpověď. Následující den Policii poskytl i jméno a totožnost útočníka, který mu zranění způsobil.

Totožnost vypátral od svědků a barmana klubu, kde k incidentu došlo. Policii taktéž sdělil, že útočník má na ruce tržné zranění způsobené zřejmě ulomeným zubem mého syna.   05/2022 oslovila Komise pro projednání přestupků mého syna, zda chce uplatnit nárok na náhradu škody. Syn tuto možnost uplatnil, ale od té doby k dnešnímu dni nedošlo k žádnému posunu.   Syn již několikrát oslovil předsedu přestupkové komise a domáhal se nějakého výsledku. Bohužel dostal pouze odpovědi jako "o prázdninách je těžké se setkat se členy komise", "nyní je chřipková epidemie", "mám to na stole" - atd. Ptala jsem se, zda tato kauza bude ignorována do doby, než dojde k něčemu horšímu než vylomení zubu. Bylo mi řečeno, že mě zcela chápou, ale přesto k dnešnímu dni nic neprojednali.   Chtěla bych se zeptat, na koho se má syn obrátit, jak má postupovat, aby se komise přestupkem začala zabývat a konečně došla k nějakému závěru. Aby si útočník uvědomil, co způsobil a hlavně ať si v budoucnu rozmyslí jak bude konat, než někomu ublíží. Děkuji za odpověď Sylva.

ODPOVĚĎ:

Můžete se písemně obrátit na nadřízený orgán a požádat jej, aby učinil opatření proti nečinnosti přestupkové komise. Nadřízený správní orgán je povinen se tímto zabývat.