Počet stránek ve webu: 39.528

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem rozvedená, žiji se synem (13) společně s mou matkou v jejím bytě. Pracuji, nikde nic nedlužím, žijeme slušně. Ráda bych si vzala od obce do nájmu byt, právě proto, že jsem sama a na koupi vlastní nemovitosti prostě sama tolik nevydělá. Snažím se získat obecní byt do nájmu už 2013-2019 a zatím vždycky, při každé vhodné příležitosti, z různých důvodů, se to nepodařilo. S panem starostou nemáme úplně dobré vztahy.

V obci by se nyní našel byt, který by se mohl pronajmout. Jeho nájemci fyzicky už v bytě nebydlí. Aby nemuselo dojít k tomu, že na nájem obecního bytu bude vypsán veřejně záměr, tato bývalá nájemnice sepsala, pravděpodobně na něčí dobrou radu, smlouvu o pronájmu části bytu a byt si již opravují noví podnájemníci. Podotýkám, že se jedná o člena místního zastupitelstva s přítelkyní. Vše, samozřejmě, psáno na přítelkyni tak, aby pan zastupitel byl z obliga. Dá se s tím něco dělat? Ráda bych měla alespoň šanci se zúčastnit a podat nabídku při veřejném záměru pronájmu toho bytu. Děkuji, Pavla

 

ODPOVĚĎ:
Zde záleží na tom, zda jim (nájemníkům) smlouva s obcí umožňuje, aby dali byt do podnájmu. Pokud je to dle smlouvy možné, jednali po právu a takové jednání není napadnutelné.