V roce 2013 nám bylo odcizeno vozidlo. Obdrželi jsme dopis Policie Plzeň, že vozidlo bylo při přepisu odstaveno na policejní parkoviště a spolu s námi na něj uplatňuje nárok poslední kupující z Plzně. My bydlíme v Hlučíně, okr. Opava. Prosím o info, jakou formou a ke kterému soudu, máme podat žádost o rozhodnutí o vlastnictví vozidla. Od posledního majitele známe jméno, příjmení a datum narození, stačí to? Děkuji. Marta

ODPOVĚĎ:
Žalobu na určení vlastnického práva (tedy kdo je vlastníkem) je třeba podat k okresnímu soudu dle místa bydliště žalovaného. Za situace, kdy mají dvě osoby za to, že jsou vlastníky dané věci, se určuje místní příslušnost dle bydliště žalovaného, tedy Plzeň.