1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Poprosil o vzor, jak napsat stažení návrhu na zahájení soudního řízení. Šlo o návrh na zvýšení výživného, ale s dcerou jsme se před zahájením řízení dohodli a rádi bychom stáhli původní návrh na zahájení řízení. S pozdravem Ivan.

ODPOVĚĎ:
V bezplatné právní poradně pouze zodpovídáme dotazy návštěvníků tohoto webu, nesepisujeme pro ně žádá podání. Zpětvzetí návrhu na zahájení řízení je však poměrně jednoduchý úkon. V textu zpětvzetí uveďte, kterému soudu zpětvzetí adresujete, označte účastníky řízení a soudu sdělte, že podaný návrh - uveďte pokud možno také datum, kdy jste návrh podal - berete v celém rozsahu zpět. Na internetu najdete třeba vzory pro zpětvzetí žaloby - například zde: https://www.vzory.cz/blogy/zpetvzeti-zaloby/#.Y2_XVseZNPY
Oproti tomuto vzoru doporučuji v návrhu usnesení - bod II - uvést, že navrhujete, že: Žádný z účastníků nemá nárok na úhradu nákladů řízení. Spisovou značku, kterou soud Vašemu návrhu přidělil, zjistíte telefonicky na informačním centru příslušného soudu.