Chtěla bych se zeptat jak je možné změnit lékaře po dobu hospitalizace, když se svým současným ošetřujícím lékařem nejsem spokojená.  Alena

ODPOVĚĎ:
Zákon o veřejném zdravotní pojištění říká, že máte právo změnit zdravotnické zařízení jednou za tři měsíce.

Bohužel si ale pacient sám nemůže zvolit svého ošetřujícího lékaře. Pokud máte pocit, že Vám není poskytována dostatečná péče nebo nejste spokojena s její kvalitou, můžete si stěžovat u primáře nebo přednosty oddělení nebo kliniky, na ředitelství nebo můžete dát podnět k prošetření postupu lékaře na Českou lékařskou komoru či na svou zdravotní pojišťovnu.