Hraji tenis a to v kryté hale. Je tam často velká zima a proto bych se chtěla zeptat, jestli je nějaká norma, která stanovuje, jaká může být na takových sportovištích minimální teplota. Leona

ODPOVĚĎ:
Existuje vyhláška ministerstva zdravotnictví, která stanovuje teplotu pro určité prostory, ať už to jsou obchody, tělocvičny, kulturní prostory (tzn. tam, kde se pořádají koncerty) nebo učebny, případně zdravotnická zařízení.

Pro sportovní prostory stanovuje 2 hodnoty. Jednu pro období chladné a druhou pro období tepla. Tzn. když je teplo, v jarních a letních měsících, teplota by se měla pohybovat minimálně kolem 24,5 stupně +/– 1,5 stupně.

Když je chladné období, tak by teplota neměla být nižší než 22 stupňů +/– 2 stupně.
Každopádně by teplota v žádném případě neměla klesnout pod 16 stupňů.