Probíhá dědické řízení kvůli úmrtí maminky. Měla uzavřenou pojistku, ve které byla jasně uvedena obmyšlená osoba pro případ úmrtí pojištěného. Chci se tedy zeptat, zda má nárok na pojistné plnění pouze tato obmyšlená osoba nebo zda může být uvedená pojistka předmětem dědictví.

ODPOVĚĎ:
Pokud je v pojistné smlouvě uvedena obmyšlená osoba, pak je jí zůstatek pojistky vyplacen, plnění ze smlouvy o životním pojištění není vůbec předmětem dědictví, tedy nemá na něj nárok dědic.