V pátek v noci nám zloději provrtali nádrž u auta a ukradli benzín. Že je nádrž poškozená jsem zjistila až druhý den dopoledne u benzínove pumpy, protože natankovaných 12 litrů benzínu vyteklo. Obsluha benzínky si toho všimla a zavolala hasiče, aby vyteklý benzín odstranili a mě sdelila, že výjezd hasičů budu muset zaplatit! Hasiči přijeli, vozidlo mi odtlačili pár metrů od stojanu a zapsali si poznávací značku mého vozu. Já jsem u benzínky zavolala policii, která se mnou sepsala protokol.
Budu muset platit výjezd hasičů? Jak se mám bránít proti takového nespravedlnosti? To, že mi vytekl benzín jsem nezavinila úmyslně, ale v důsledku cizího zavinění, navíc pumpy musí být proti takovým událostem pojištěné a chci trvat na tom, že výjezd má platit provozovatel čerpací stanice i vzhledem k malému množstvi vyteklého benzínu. Případně dá se tato událost platit z mého povinného ručení? Jak mám dále postupovat? Děkuji, Zdenka

ODPOVĚĎ:

Šlo o nehodu, přičemž jejím viníkem nejste Vy, ale neznámý pachatel. Od 1. srpna 2010 roku mají tyto zásahy platit pojišťovny, u které máte uzavřenou smlouvu. Proto kontaktujte svou pojišťovnu, ta by měla celou situaci řešit.