Dobrý den, manželovi vykradli nádrž kamionu - 500 l nafty. Přivolaná Policie (Španělsko) odmítla vydat zápis, jestliže nebyl zjevně poškozen zámek nádrže. Lze se domáhat náhrady škody u České pojišťovny, jestliže jediné o co se lze opřít je paragon z pumpy (na které došlo i k oné události - přes noc) a svědectví dalšího řidiče, který byl přítomen zjištění této události? Manžel si platí tzv. pojistku na blbost. Děkuji, Markéta

ODPOVĚĎ:

Čerpací stanice zcela jistě neodpovídá za krádež nafty na jejím parkovišti. Může však být svědkem u pojistné události – na kterou si manžel platí pojistku. Jestliže totiž manžel natankoval větší množství nafty a druhý den je neměl, je zřejmé, že došlo ke krádeži.