Chci si vzít úvěr u jedné menší firmy. Kde mohu zjistit, zda je firma solidní, či ne? Majka

ODPOVĚĎ:
Pokud si nechcete brát úvěr u banky, kde je samozřejmě vyšší míra jistoty vzhledem k podmínkám pro bankovní licenci, pak je na místě velká opatrnost.
O firmě si zjistite co nejvíce referencí. Existují také speciální webové stránky různých spotřebitelských organizací a různých institucí, podívat se například do obchodního rejstříku na www.justice.cz .
Obecně se doporučuje smlouvu velmi dobře přečíst, včetně textů napsaných malým písmem v zápatí.
Nepodepisujte ji hned, nejlépe poradit se s nějakým právníkem, protože se většinou jedná o dlouhodobé věci.
Čím více pátrání po informacích věnujete, tím máte více šancí, že nebudete zklamána nebo podvedena.