1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Mám od bratra, který žije dlouhodobě v zahraničí, vyřízenou úředně ověřenou plnou moc na dobu neurčitou. Problém je ten, že je zde uvedeno číslo občanského průkazu, které se již neshoduje, protože mám nový občanský průkaz, ale na plné moci je uvedeno číslo starého občanského průkazu.   Zaniká tímto platnost plné moci, nebo by měla být stále platná? Děkuji. Damián.

ODPOVĚĎ:
Jiné číslo občanského průkazu plnou moc nezneplatní. Důležité je, aby jste byl schopen prokázat svou totožnost, k čemuž postačí jméno, datum narození a bydliště. I při změně bydliště by pak mělo stačit k plné moci přiložení výpisu z registru obyvatel, ze kterého plyne změna bydliště.