Před třemi lety (2018) mi zemřel otec a doposud nevím, kde je pohřben, jelikož mi to nechce jeho manželka sdělit. Teď mi bylo řečeno, že na to nemám právo, takže mi to zřejmě asi ani neřekne. Mám tušení, kde by mohl být, ale pokud jeho pohřbení nenahlásili, tím pádem to není nikde zapsáno, tak se to momentálně nemám možnost nijak dozvědět. Je tedy prosím nějaká právní cesta, jak tuto situaci řešit? Předem děkuji.

ODPOVĚĎ:

Z právního hlediska byste musela podat na manželku otce žalobu, která by jí uložila povinnost Vám sdělit, kde je otec pohřben. Pokud má hrob a vy tušíte kde, pak byste se mohla obrátit na správu daného hřbitova, která by Vám měla sdělit číslo hrobu, nicméně pokud se obáváte, že otec hrob ani nemá, pak je jedinou cestou výše uvedená, tedy žalovat manželku otce o uložení povinnosti informaci sdělit.