Posílal jsem bývalé manželce doporučený dopis s tím, že chci potvrzení o vyzvednutí zaslat na mejl. Bývalá si ho ovšem nevyzvedla, a proto se chci zeptat, zda zde platí doručení fikcí či nikoli. Děkuji za odpověď. Vavřinec.

ODPOVĚĎ:
V daném případě lze aplikovat ust. § 573 NOZ, který uvádí, že "Má se za to, že došlá zásilka odeslaná s využitím provozovatele poštovních služeb došla třetí pracovní den po odeslání", měla by tedy platit fikce doručení.