Počet stránek ve webu: 42.116

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Několik let různým způsobem pomáháme kamarádce seniorce, která nemá blízké příbuzné a sepsala závět, ve které odkazuje mě svůj 3/4 podíl vlastnictví chaty (já mám 1/4) a mojí manželce odkazuje vybavení bytu (bez významné hodnoty). Nyní bohužel byla z vážných zdravotních důvodů umístěna do hospicu, bez reálné naděje na návrat domů.

Důchod byl přesměrován do hospicu. Jsme jako dědicové ze závěti povinni platit náklady na bydlení v hospici? Důchod je pro pokrytí nákladů nedostatečný. Případně prosím o radu jak se v takovém případu má postupovat. Velice předem děkujeme. Václav.

 

ODPOVĚĎ:
Hradit náklady na pobyt v hospicu nejste povinni. Pokud by ale paní v hospicu vznikl dluh a byl přihlášen do dědického řízení, budete povinni jako dědicové dle podílů na dědictví tyto náklady z dědictví uhradit. Pokud by se hospic z důvodu neplacení obrátil na exekutora, mohl by ještě za jejího života exekuovat majetek paní a tedy by do dědictví nic nezbylo.

 

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.