Platím dosti velké výživné na 2 děti, celkem 18.000 Kč měsíčně. Starší dcera již dosáhla plnoletosti. Studuje gymnázium a obě děti žijí u matky. Mohu platit část výživného 9.000 Kč dceři přímo jí na její účet a zbylé výživné na syna 9.000 Kč k rukám matky, aniž bych to musel nějak právně řešit? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Jestliže máte hradit každému z dětí výživné ve výši 9 000 Kč a Vaše dcera je již zletilá, náleží výživné přímo jí a je tedy v pořádku, pokud budete výživné posílat na dceřin účet (nebo ho předávat v hotovosti přímo dceři). Pro tento postup není nutné podnikat žádné právní kroky (například žádat o souhlas soud), nepotřebujete k němu ani souhlas dceřiny matky.