Mám dotaz ohledně finančního příspěvku od manžela, který se před 9 lety (2013) odstěhoval k jiné ženě. Rozvést se nechce a má tu stále trvalé bydliště, proto si nemohu zažádat o finanční podporu, na opravách a udržování domu se nepodílí. Poraďte prosím co dělat? Děkuji Malvína.

ODPOVĚĎ:

Pokud jste stále manželé, můžete věc řešit jak výživným na manželku, tak žalobou o příspěvek do rodinné domácnosti. I když manžel s rozvodem nesouhlasí, můžete žalobu o rozvod podat sama. Pokud má manžel milenku, tak soud manželství nepochybně rozvede. Tedy finanční příspěvek od manžela, pokud neuhradí dobrovolně, můžete žádat pouze soudně výše uvedenými žalobami.