2004 jsem adoptoval, tedy osvojil si dítě. Moje partnerství s biologickou matkou nevydrželo. Nyní mám své dvě biologické děti. Má nebiologické dítě má stejná dědická práva, jako mé vlastní biologické děti? Děkuji, Jiří.

ODPOVĚĎ:
Osvojené dítě má úplně stejná práva, jako dítě biologické, tj. jak z titulu výživného, tak z titulu dědictví. Je tedy tzv. neopomenutelným dědicem a pokud není vyděděno, dědit musí stejným dílem, jako jeho sourozenci, resp. jako Vaše ostatní děti.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Vliv adopce, osvojení na dědictví, dědění, dědická práva - biologické a nebiologické dítě má stejná dědická práva?