1 1 1 1 1 Hodnocení 3.00 (1 hlas)

Po dohodě s manželem chceme zúžit SJM - bankovní účty. Co potřebuji za dokumenty až půjdu k notáři a kolik je odměna notáři při částce na účtech 5.000.000 Kč, částka na účtu se počítá ta, která tam je v den podpisu? Děkuji Šarlota.

ODPOVĚĎ:
Pokud chcete vypořádat pouze konkrétní bankovní účty, budete potřebovat pouze čísla účtů a zůstatky ke dni podpisu, dále průkazy totožnosti a originál oddacího listu. Odměnu si notář účtuje podle notářského tarifu (vyhl. 196/2001 Sb.), přičemž pro částku 5.000.000 Kč se odměna určuje tak, že z prvních 100.000 si notář účtuje 2% a z rozdílu až do 5 milionů 0,2%. Vychází to tak na částku 10.800 Kč plus DPH.