Jak postupovat abych svojí polovinu domu v BJM mohla převést na syna který je postižený a opatrovníka mu dělá můj manžel, jeho otec. Chtěla bych aby syn měl stejný díl jako manžel, což by po mé smrti bylo jen 1/4 domu a manžel by měl 3/4. Vzhledem k tomu, že dům vlastníme od 2007 a financovala jsem ho já. Manželé jsme od 2007, kdy jsme po svatbě domek koupili a manžel syna adoptoval už když byl dospělý. Děkuji, Konečná.

ODPOVĚĎ:
Dobrý den,
pokud je dům ve společném jmění manželů, bohužel bez souhlasu manžela podíl nelze převést. Museli byste vypracovat darovací smlouvu na část domu a oba manželé ji podepsat úředně ověřenými podpisy a následně vložit do katastru nemovitostí. Pokud uvádíte, že syn je postižený, pak je pravděpodobně omezený ve svéprávnosti a v takovém případě by navíc ještě takovou smlouvu před vložením na katastr musel schválit soud.