Má právní váhu ručně sepsaná listina s ověřenými podpisy o rozdělení majetku našim dvěma synům? Nebo musíme mít listinu sepsanou u právníka a podepsanou notářem. Jsme důchodci a počítáme s každou korunou. Jedná se o zahradu a byt. Jsme manželé. Předem moc děkujeme za odpověď. Tomková

ODPOVĚĎ:
Dobrý den,
pokud myslíte touto listinou listinu pro případ smrti - tedy závěť, tak ta je platná, pokud je sepsaná vlastní rukou, podepsaná a datovaná. Není třeba kontaktovat právníka ani notáře. Pokud máte na mysli darování synům za života, tak tam bych doporučila obrátit se na právníka, aby byla nemovitost správně specifikována, abyste nemuseli hradit za přepis na evidenci nemovitostí zbytečně víckrát správní poplatek 1000 Kč.