06/2012 jsem s manželem podepsala smlouvu o SJM jako součást rozvodu. Ve smlouvě je uvedeno, cituji přesně. "Že se manžel zavazuje, že v případě prodeje nemovitosti, která je ve smlouvě uvedena, mi vyplatí 200.000 Kč. V případě, že v měsíci červnu 2014 nebude nemovitost prodána a on bude stále vlastníkem této nemovitosti, zavazuje se uhradit mi částku 200.000 Kč."

To je vše, žádný datum do kdy atd. Do dnešního dne k žádné platbě nedošlo, manžel je stále vlastníkem nemovitosti a nyní jsem zaslechla názor, že je po takové době vše promlčené, když jsem se včas neobrátila na soud. Proto bych se ráda zeptala jestli je to pravda a věc je promlčená? Předem děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Bohužel v daném případě sdílím názor, že věc je promlčená. Pokud máte ve smlouvě stanoveno, že Vám manžel vyplatí částku za předpokladu, že nemovitost nebude do června 2014 prodána, pak promlčecí lhůta začíná běžet právě od července 2014 a je tříletá. Nárok na vymáhání částky se tak promlčel posledního června 2017.