V současné době (8/2019) byla podána žádost o rozvod manželství. Nyní se však řeší otázka majetkového vypořádání manželů v oblasti SJM. Část majetku jednoho z manželů je uvedeno na IČO. Konkrétně se jedná o užitkový vůz, osobní vůz a spotřební zboží potřebné k podnikatelské činnosti. I na tento majetek má druhý z manželu nárok? Děkuji za vasi odpověď. Ivana.

ODPOVĚĎ:
Pokud se jedná o podnikání v rámci obchodní společnosti, pak tento majetek bude součástí vypořádání v případě, že obchodní společnost byla založena v době manželství. Tam by se vypořádával celý obchodní podíl. Pokud jde o podnikání na živnost, tak tento majetek s výjimkou spotřebního zboží potřebného k podnikatelské činnosti bude součástí vypořádání, vozidla nepochybně.