Je možné si koupit pozemek jen na mě, když jsem ženatý, ale nežijeme spolu. Nebo to bude vždy součástí bezpodílového vlastnictví manželů? Děkuji Kajetán.

ODPOVĚĎ:
Pokud jste manželé, tak ze zákona veškerý majetek, který nabudete, je součástí SJM, pokud není prokázán opak. Majetek by tedy nebyl součástí SJM pouze v případě, že ho nabudete dědictvím či darem nebo z peněz, které byly výlučně získány dědictvím či darem.