Chci podat žádost o rozvod a vím, že manžel na dohodu o vypořádání majetku nepřistoupí. Dále vím, že má větší obnos peněz na účtě, má dluhopisy a různé jiné cenné papíry, ke kterým nemám přístup. Toto bylo nabyto za stavu manželského. Obávám se, že po podání žádosti o rozvod můj manžel cenné papíry a dluhopisy zruší a peníze si nechá pro svoji potřebu a z účtu vybere všechny peníze a mně nedá nic.

Můj dotaz zní, od jakého data soud pak řeší vypořádání SJM? Od podání žádosti o rozvod nebo až od ukončení rozvodu? Moc děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Vypořádání SJM se soud řeší od okamžiku, kdy jeden z vás podá u okresního soudu, který rozhodl o rozvodu manželství, návrh na vydání rozhodnutí ve věci majetkového vypořádání, tedy až po rozvodu.