V lednu 2019 jsme byli s manželem rozvedeni. Šlo o rozvod tzv. sporný. Nyní po rozvodu, jsme se dohodli na majetkovém vyrovnání. Máme sepsánu dohodu o majetkovém vyrovnání s úředně ověřenými podpisy. Jaký je další postup? Musíme tuto dohodu zaslat soudu, nebo to není nutné? Pokud ne, jak soud zjistí, že jsme majetkově vyrovnáni? Chceme mít všechny tyto záležitosti vyřešeny v pořádku. Moc děkuji za odpověď. Věra

ODPOVĚĎ:
Dohodu soudu zasílat nemusíte. Soud vás rozvedl a Vaše majetkové vyrovnání ho již nezajímá. Zabýval by se tím pouze v případě, že by některý z vás podal žalobu o vypořádání SJM. Takže nyní soudu nic nedokládáte. Pouze pokud máte nějakou nemovitost, kterou si dohodou vypořádáváte, musíte dohodu společně s rozsudkem o rozvodu doložit katastru nemovitostí, aby přepsal vlastnické právo bývalých manželů v souladu s dohodou.