Chci se rozvést a majetkoprávní vyrovnání bude součástí rozvodu. Musíme mít dům zkolaudovaný, abychom mohli dohodu o majetku a vyplacení peněz sepsat a doložit, zajímá se o to soud? A je nutný odhad nemovitosti? Děkuji za odpověd Beáta

ODPOVĚĎ:
Stav nemovitosti není pro uzavření dohody rozhodující a soud to nijak zkoumat nebude. Jedná se o dohodu, do které soud není oprávněn jakkoliv zasahovat, pouze bude zkoumat formální stránku dohody, tj. zda má dohoda všechny zákonné náležitosti. Odhad nemovitosti také pro soudní řízení není nutný.

> Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Povinnost zkolaudovat byt před rozdělením mezi rozvádějící se manžele