Počet stránek ve webu: 43.214

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Po dlouhodobé pracovní neschopnosti budu podávat výpověď dohodou, protože nejsem schopna vykonávat svou práci. Mám podanou žádost o invalidní důchod a potřebuji poradit, jak výpověď formulovat, abych mohla čerpat dávky v nezaměstnanosti ve výši 60% z platu. Potvrzení od lékaře mám ve formulaci co smím a nesmím vykonávat pracovně. Obávám se, že to nebude stačit. Děkuji za odpověď s pozdravem Anděla.

ODPOVĚĎ:
Podle § 50 odst. 3 zákona o zaměstnanosti platí, že v případě, že uchazeč o zaměstnání před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání bez vážného důvodu ukončil poslední zaměstnání sám nebo dohodou se zaměstnavatelem, činí procentní sazba podpory v nezaměstnanosti 45 % průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacího základu.
Podle § 5 písm. c) bod. 6 zákona o zaměstnanosti jsou vážnými důvody mimo jiné zdravotní důvody, které podle lékařského posudku brání vykonávat zaměstnání nebo plnit povinnost součinnosti s Úřadem práce.
Ve výpovědi je proto třeba výslovně zmínit, že se jedná o ukončení pracovního poměru dohodou ze zdravotních důvodů, které brání vykonávat zaměstnání, jako přílohu přiložit pracovní náplň a lékařský posudek a je možné i výslovně odkázat na výše uvedené ustanovení zákona o zaměstnanosti.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.