Měla bych dotaz ohledně přivýdělku v době mateřské dovolené. V době, kdy jsem byla ještě na rodičovské dovolené jsem začala z domova pracovat na DPP u jiné firmy než jsem zaměstnaná. Za pár dní mi ale začala mateřská dovolená na druhé dítě. Chci se zeptat, mohu na mateřské dovolené takto pracovat i nadále? Děkuji za odpověď. Albína.

ODPOVĚĎ:
Peněžitá pomoc v mateřství je dávkou nemocenského pojištění. Možnost přivýdělku při zachování této dávky je tedy omezena tím, že nesmí být vykonávána pojištěná činnost. Pokud tedy pracujete u jiné firmy a vykonáváte jinou činnost, než na základě které Vám plynou dávky peněžité pomoci v mateřství, můžete takto pracovat i nadále.