Jsem zaměstnaný na hlavní pracovní poměr a pracuji současně jako OSVČ, na vedlejší činnost. Na HPP jsem dostal výpověď. Dne 30.6.2022 můj pracovní poměr končí. Od 1.7.2022 běží lhůta 7 dnů, kdy v případě pracovní neschopnosti mohu mít nemocenskou. Mám na tuto nemocenskou u svého bývalého zaměstnavatele nárok i když mám OSVČ, která je od 1.7. jako hlavní činnost. Děkuji za odpověď. Radomír.

ODPOVĚĎ:
Pokud Vám vznikne nárok na výplatu nemocenského ze skončeného pracovního poměru, nic na tom nezmění ani práce jako OSVČ. Oba pracovní vztahy budou posuzovány samostatně.