Počet stránek ve webu: 43.214

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o radu ve věci dvou nezletilých 14letých dětí. Jsme s manželkou 1,5 roku rozvedeni, našla si o 20 let mladšího přítele než je ona sama. Děti byly svěřěny do její péče. První nekomunikuje a nechce si ani s nikým promluvit. Druhý již od narození se vždy projevoval pomaleji. Byl mu nařízen odklad povinné školní docházky PŠD a měl mít první rok ve škole asistenta.

Navštěvoval i školního psychologa, ale matka mi odmítá sdělit jakékoliv informace. Mám u něj podezření na mentalní poruchu chtěl jsem je oba vzit k psychologovi, ale matka to odmítla a nechce mě ani toto povolit pravděpodobně kvůli jejímu momentalnímu způsobu života. Mám právo je tam i bez jejího souhlasu odvést?   Děkuji Eduard.

 

ODPOVĚĎ:
Dle zákona pokud nejsou rodiče schopni dohodnout se na podstatných záležitostech ve věcech dětí, rozhoduje soud. Pokud máte možnost nechat děti vyšetřit v době, kdy je máte u sebe, nikdo Vám v tom nemůže zabránit. Doporučila bych kontaktovat sociální odbor a probrat s nimi zásadní nesoulad rodičů v názorech na zdravotní péči o děti. Nicméně pokud děti míváte u sebe bez přítomnosti matky, nemusíte se jí tázat, zda Vám dovolí s dětmi jít na vyšetření a můžete tak učinit bez jejího souhlasu.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.