1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Uzavřel jsem sňatek a chci, aby se manželka stala členkou družstva, ve kterém jsem nabyl podíl ještě před manželstvím. Je k tomu potřeba nějaký notářský zápis, nebo jaká je jiná vyhovující právní forma? Mohu dostat nějaký vzor? Co musí být napsáno, aby se její členství v družstvu stalo nezpochybnitelným SJM? Děkuji! Arnošt.

ODPOVĚĎ:
Pokud máte v úmyslu, aby se členský podíl stal předmětem SJM, musíte sepsat u notáře notářský zápis, jímž vložíte členský podíl do SJM. Takový notářský zápis následně doručíte na družstvo, a to je povinno evidovat podíl jako SJM. Jedná se o tzv. rozšíření SJM, což je možné provést pouze veřejnou listinou, a tou je notářský zápis. Jiná varianta není možná.