V zákoníku práce se píše, že "Za dobu trvání pracovního poměru se považuje i doba trvání předchozího pracovního poměru u téhož zaměstnavatele, pokud doba od jeho skončení do vzniku následujícího pracovního poměru nepřesáhla dobu 6 měsíců.". Zajímá mne jak je tu myšleno "téhož zaměstnavatele."

Jde mi o to, že mne z globální pozice převádí pod závod - tedy z Megatech Industries Czech Republic s. r. o do Megatech Industries Jablonec s. r. o. (adresy jsou taktéž jiné). Je to v tomhle smyslu tentýž zaměstnavatel? Děkuji Tomáš.

ODPOVĚĎ:
Pokud mají obě společnosti jedno IČ jedná se o stejného zaměstnavatele. Pokud mají různá IČ, jsou to dvě společnosti a tedy dva zaměstnavatelé.