Počet stránek ve webu: 43.133

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o radu ve věci zaměstnance, který v aktuálním pracovním týmu odvádí dobrou práci, avšak lidsky do týmu zcela nezapadá a nabourává jeho chod a výkon. Má kvality, pro které bych jej chtěl převést na jinou pracovní pozici mimo tento tým. Věřím, že v nové pozici odvede práci dobrou a původnímu týmu se uleví.

Chci mu nabídnout změnu pracovní smlouvy - pracovní pozice, avšak obávám se, že ji nepřijme. Jak mohu v takovém případě postupovat? Zůstane mu právo setrvat v původním týmu, což není dobré a rušit pracovní pozici a dát mu výpověď pro nadbytečnost mi přijde jak lidsky nevhodné, tak firemně nestrategické. Exixstuje nějaká právní možnost, jak jej na novou pozici převést? Musí s vždy převodem souhlasit? Podotýkám, že zdravotní stav nebo živelní pohroma do této situace nevstupují. Děkuji Libor.

 

ODPOVĚĎ:

Z Vámi popsané sizuace vyplývá, že nevznikla sitzuace, kdy je zaměstnavatel povinen (nebo oprávněn) převést zaměstnance na jinou práci. V takovém případě vždy musí zaměstanec s převedením souhlasit, pokud změna pracovní pozice bude zároveň znamenat změnu pracovní smlouvy.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.