Počet stránek ve webu: 40.662

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Prosím o radu ve věci zaměstnance, který v aktuálním pracovním týmu odvádí dobrou práci, avšak lidsky do týmu zcela nezapadá a nabourává jeho chod a výkon. Má kvality, pro které bych jej chtěl převést na jinou pracovní pozici mimo tento tým. Věřím, že v nové pozici odvede práci dobrou a původnímu týmu se uleví.

Chci mu nabídnout změnu pracovní smlouvy - pracovní pozice, avšak obávám se, že ji nepřijme. Jak mohu v takovém případě postupovat? Zůstane mu právo setrvat v původním týmu, což není dobré a rušit pracovní pozici a dát mu výpověď pro nadbytečnost mi přijde jak lidsky nevhodné, tak firemně nestrategické. Exixstuje nějaká právní možnost, jak jej na novou pozici převést? Musí s vždy převodem souhlasit? Podotýkám, že zdravotní stav nebo živelní pohroma do této situace nevstupují. Děkuji Libor.

 

ODPOVĚĎ:

Z Vámi popsané sizuace vyplývá, že nevznikla sitzuace, kdy je zaměstnavatel povinen (nebo oprávněn) převést zaměstnance na jinou práci. V takovém případě vždy musí zaměstanec s převedením souhlasit, pokud změna pracovní pozice bude zároveň znamenat změnu pracovní smlouvy.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte do 24 hodin! Poradit se s právníkem