Zaměstnavatel mě zaslal změnu dohody, kdy rozsah práce se nemění a je max. 18,75 hod. týdně, tzn. v průměru 3,75 hod. denně a následuje další bod. Cituji "Pro účely poskytování náhrady odměny za dobu prvních 14 kalendářních dnů dočasné pracovní neschopnosti (karantény) podle §194 zákoníku práce, je pracovní doba rozvržená od pondělí do pátku po 2 hodinách."
Pomíjím to, že to doručil 7.6.2010 , datum účinnosti je od 1.5.2010 a datum podpisu 30.4.2010. Od 13.5.2010 jsem v pracovní nechopnosti.
Je to prosím toto ustanovení rozporu s právem nebo platí, že je možné dohodou dohodnout cokoliv?
Tím samozřejmě zaměstnavatel sleduje snížení vyplácení náhrady za nemoc. Děkuji, Karel.

ODPOVĚĎ:
Dohodou je možné dohodnout cokoliv, ale do budoucna. V tomto případě se domnívám, že jde o obcházení zákona, a tudíž jde o neplatnou změnu dohody.