S novým zaměstnavatelem mám smlouvu k 1.8.2023 a současný zaměstnavatel má se mnou podepsanou smlouvu do 25.8.2023. Při nástupu mám předat zápočet, doložit praxi. Lze předpokládat, že současný zaměstnavatel nebude chtít rozvázat poměr z důvodu nutnosti proplacení dovolené, kterou budu čerpat. Jak lze postupovat s cílem rozvázání poměru u souč. zaměstnavatele k 1.8.2023? Děkuji Matouš.

ODPOVĚĎ:
Pokud je uzavřena smlouva na dobu určitou do 25.8., je možné pro ukončení tohoto pracovního poměru využít pouze způsoby uvedené v zákoníku práce. Jestliže ze strany zaměstnavatele nedochází k porušování právních předpisů tak, aby bylo možné okamžitě zrušit pracovní poměr podle § 56 zákoníku práce, a chcete se vyhnout výpovědní době, je možné se se zaměstnavatelem pouze dohodnout (uzavřít dohodu) na ukončení pracovního poměru k určitému datu.