Se zaměstnavatelem jsem podepsala dohodu o ukončení pracovního poměru k 31.12.2022. Po podepsání dohody jsem onemocněla a do dnešního dne jsem stále nemocná. Platí tato dohoda nebo budu muset po ukončení nemoci a vyčerpání zbytku dovolené uzavřít novou dohodu o ukončení pracovního poměru?

ODPOVĚĎ:
Pokud byla dohoda uzavřena, platí, i když jste v pracovní neschopnosti, a pracovní poměr již skončil ke dni 31.12.2022. Dovolenou tedy nebude možné vyčerpat, ale bude proplacena.