Můj zaměstnavatel k 31.10.2022 ruší provozovnu a moji pracovní pozici. Já jsem do září roku 2024 na RD a jde mi o to, zda mi můžou nebo musí dát výpověď již teď? Zaměstnavatel mi tvrdí, že výpověď dostanu až při nástupu po RD. Předpokládám, že tak jako tak mám nárok na 3 měsíční odstupné. Mám nějaké právo dožadovat se výpovědi již teď jako ostatní zaměstnanci? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Liběna.

ODPOVĚĎ:
S výjimkou těchto případů:
a) ruší-li se zaměstnavatel nebo jeho část,
b) přemísťuje-li se zaměstnavatel nebo jeho část,
je dán zákaz výpovědi zaměstnankyni na rodičovské dovolené.
Pokud neuzavřete dohodu o ukončení pracovního poměru, během výpovědní doby vzniknou překážky na straně zaměstnavatele a Vy budete mít nárok na náhradu mzdy a následně podle délky doby zaměstnání u tohoto zaměstnavatele vznikne i nárok na odstupné ve výši jednonásobku až trojnásobku průměrného výdělku.