Dne 17.3.2022 jsem podal u zaměstnavatele výpověď. Výpověď jsem si dělal sám. Vedoucí závodu mi výpověď podepsal hned v ten den. Potom jsem předal výpověď na účtárnu mzdové účetní. Paní účetní mi řekla, že výpověď je neplatná, že firma má svojí interní vnitrofiremní výpověď. Musím výpověď podepisovat znova a jinak upravenou. Výpověď, která je podle účetní neplatná posílám v příloze. Děkuji Adolf.

ODPOVĚĎ:
Skutečnost, že má firma svůj vnitřní vzor výpovědi, nezpůsobuje neplatnost výpovědi sepsaném a podané jiným způsobem. Platí, že zaměstnanec může dát zaměstnavateli výpověď z jakéhokoli důvodu nebo bez uvedení důvodu. Jedinou podmínkou, kterou je třeba splnit, je, že výpověď musí být písemná. Novou výpověď tedy není nutné podávat.