Podal jsem výpověď z pracovního poměru, právě mi běží výpovědní lhůta. Může mi zaměstnavatel během této lhůty nějak uškodit, např. dát mi výpověď pro porušení pracovní kázně? Děkuji. Igor.

ODPOVĚĎ:
To, že dal zaměstnanec výpověď, nebrání zaměstnavateli (či zaměstnanci) učinit jiné kroky vedoucí k ukončení pracovního poměru jiným způsobem. Může například být uzavřena dohoda, která zkrátí výpovědní dobu, nebo může být okamžitě zrušen pracovní poměr, pokud budou splněny podmínky stanovené zákoníkem práce.