Počet stránek ve webu: 39.554

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Nastoupila jsem do nové práce, která mi ale nevyhovuje. Ráda bych podala výpověď ve zkušební době. zaměstnavatel si však do pracovní smlouvy vložil informací, která to trochu komplikuje:     "... písemným oznámením druhé straně, které musí být doručeno zpravidla alespoň 3 dny přede dnem, kdy má pracovní poměr skončit."


Ráda bych během pracovního dne zaměstnavateli předala písemnou výpověď, dokončila tento pracovní den a druhý den už nepřišla. Je to za těchto podmínek ve smlouvě možné? Děkuji. Procházková.

ODPOVĚĎ:
Ustanovení § 66 odst. 2 zákoníku práce uvádí, že pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení, není-li v něm uveden den pozdější. Z dikce tohoto ustanovení "skončí" podle mého názoru vyplývá, že se jedná o ustanovení, od něhož se nelze odchýlit, nelze tedy sjednat jiné podmínky v pracovní smlouvě.