Nastoupila jsem do nové práce, která mi ale nevyhovuje. Ráda bych podala výpověď ve zkušební době. zaměstnavatel si však do pracovní smlouvy vložil informací, která to trochu komplikuje:     "... písemným oznámením druhé straně, které musí být doručeno zpravidla alespoň 3 dny přede dnem, kdy má pracovní poměr skončit."

Ráda bych během pracovního dne zaměstnavateli předala písemnou výpověď, dokončila tento pracovní den a druhý den už nepřišla. Je to za těchto podmínek ve smlouvě možné? Děkuji. Procházková.

ODPOVĚĎ:
Ustanovení § 66 odst. 2 zákoníku práce uvádí, že pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení, není-li v něm uveden den pozdější. Z dikce tohoto ustanovení "skončí" podle mého názoru vyplývá, že se jedná o ustanovení, od něhož se nelze odchýlit, nelze tedy sjednat jiné podmínky v pracovní smlouvě.