Jsem nyní na nemocenské a chci se optat, kdy podat výpověď. Do současné práce se již nechci z osobních důvodů vrátit.
Je dobré podat výpověď na nemocenské, kde zhruba dokážu ohdadnout, kdy mi po operaci skončí, tedy snad nebudou komplikace. Existuje nějaká rada nebo je to hloupost podávat výpověď v nemoci? Bojm se, že mě zaměstnavatel potom bude schválně ještě držet v práci 2 měsíce, i když podstav nemá. Děkuji, David

ODPOVĚĎ:
Pokud chcete ukončit pracovní poměr současně s pracovní neschopností a přepokládáte, že zaměstnavatel s Vámi dohodu neuzavře, je podání výpovědi během pracovní neschopnosti jedinou možností. Zákoník práce takovému postupu nebrání.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Výpověď na neschopence, v dočasné pracovní neschopnosti, DPN