Dobrý den. Již od začátku pracovního poměru mám napsáno od závodního lékaře, že musím v práci sedět. Toto mi bylo také tolerováno. Nyní, když se mám vrátit po mateřské mi zaměstnavatel tvrdí, že už místa na sezení nejsou, že se všude stojí (já ale vím, že jsou). Navíc já měla u zaměstnavatele ZPS. S tím mě také přijímal. Jakou výpověd mi může dát a s jakou výpovědní lhůtou? Nyní si vyřizuji novou ZPS, má je již neplatná. Byla tam změna. Má to nějaký vliv na výpověd? Myslela jsem, že když mně s nějakým omezením přijímá, tak to nebude tak jednoduché mi potom dát výpověď. Děkuji, Hanka

ODPOVĚĎ:
Zaměstnavatel Vám může dát výpověď s tříměsíčním odstupným, pokud pro Vás již nemá žádnou práci.
Jestliže se domníváte, že pro Vás práce u tohoto zaměstnavatele existuje, kontaktujte úřad práce nebo přímo na Inspekci práce, která prověří, zda se Vás zaměstnavatel chová dle zákona.
Dříve byl nutný k výpovědi u osob ZPS nutný souhlas úřadu práce, dnes to již není potřeba.