Jsem prodavačka, pracovní smlouva na neurčito, výkon práce uveden ve smlouvě na dvou konkrétních prodejnách, z nichž jedna je již zrušena a druhá se ruší k dnešnímu dni.
Mohu odmítnout přechod na jinou prodejnu (pro mě nevýhodné podmínky), aniž bych přišla o odstupné?
A jak mám postupovat, když nedostanu výpověď a pracovat nemám kde? Lenka

ODPOVĚĎ:
Nejste povinna přijmout jinou práci v jiném místě, než jak je uvedena ve smlouvě. Pokud tedy dostanete tuto nabídku, můžete ji odmítnout. Pokud nedostanete výpověď, ale pracovat nemáte kde, máte nárok na mzdu, neboť je povinností zaměstnavatele Vám zajistit práci, pokud s ním máte uzavřenou smlouvu. Případný nedostatek práce jde vždy k tíži zaměstnavatele.
Proto se domnívám, že výpověď dostanete, a v každém případě máte nárok na odstupné ve výši trojnásobku průměrného výdělku.