Počet stránek ve webu: 40.710

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jsem momentálně na dočasné pracovní neschopnosti, tedy na neschopence, DPN. Do práce se již vracet nebudu. Odevzdala jsem všechny věci, vše mám ukončeno a mám slib, že výpověď bude podepsána dohodou bez 2 měsíční výpovědní lhůty. Mohu být na neschopence klidně půl roku, diagnózu na to mám. Pokud ale budu chtít jít dříve do práce a já budu chtít, jak to mám prosim provést?

Mohu u zaměstnavatele nyní ukončit treba k 1.9. pracovní poměr a zůstat dál na PN, než léčbu ukončím? A nebo musím nejdřív ukončit pracovní neschopnost a pak teprve poměr? Děuji. Robert.

ODPOVĚĎ:
Ze strany zaměstnance je možné ukončit pracovní poměr i v průběhu pracovní neschopnosti. Pokud dává výpověď zaměstnanec, pak není na překážku, že je uznán dočasně práce neschopným. Pracovní poměr na základě výpovědi zaměstnance skončí uplynutím výpovědní doby nebo dnem uvedeným v dohodě i v případě, že pracovní neschopnost zaměstnance bude v té době ještě trvat. Můžete tedy ukončit pracovní poměr i za trvání pracovní neschopnosti, pokud Vám to bude více vyhovovat.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte do 24 hodin! Poradit se s právníkem