Počet stránek ve webu: 43.214

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dcera nastoupila na brigádu v jednom z Fast food řetězců. Po rozpisu pracovních směn na následující období její nadřízený směny ruší jen několik málo dní před nástupem na ně. To se děje bez udání důvodu. Směna z rozpisu prostě zmizí, bez jakékoliv náhrady. Je takové jednání v souladu se zákoníkem práce? Děkuji, Julius.

ODPOVĚĎ:
Pokud nastoupila na základě některé z dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr, nevztahují se na ni ustanovení o rozvrhování pracovní doby (§ 77 zákoníku práce) a zaměstnavatel může měnit rozvrh směn podle své potřeby.
Pokud není v dohodě uvedeno, jaký je rozvrh směn, popř. kolik směn musí zaměstnavatel měsíčně rozvrhnout, pak je jednání nadřízeného v souladu se zákoníkem práce.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.