Počet stránek ve webu: 40.662

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dostal jsem od zaměstnavatele dva vytýkací dopisy, každý je na jiné pochybení kde se odkazují, že v případě porušení můžou rozvázat pracovní poměr na základě paragrafu 52 písmeno g, cituji:

"g) jsou-li u zaměstnance dány důvody, pro které by s ním zaměstnavatel mohl okamžitě zrušit pracovní poměr, nebo pro závažné porušení povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k zaměstnancem vykonávané práci; pro soustavné méně závažné porušování povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci je možné dát zaměstnanci výpověď, jestliže byl v době posledních 6 měsíců v souvislosti s porušením povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci písemně upozorněn na možnost výpovědi, "
Platí to, že když chybu nebudu nadále opakovat, nemohou mi ukončit pracovní poměr? Nebo se vytýkací dopisy počítají dohromady a když budu mít tři mužou mě ukončit?
Děkuji za ujasnění S podzravem Marek

ODPOVĚĎ:
Zákoník práce nevyžaduje, aby se porušení týkalo vždy stejné věci. Své povinnosti může zaměstnanec porušit pokaždé jiným způsobem. Vytýkací dopisy se sčítají a při dalším porušení jakéhokoli druhu může být pracovní poměr ukončen.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte do 24 hodin! Poradit se s právníkem