1 1 1 1 1 Hodnocení 2.00 (1 hlas)

Jsem v invalidním důchodu 2. stupně a pracuji na plný úvazek, jako provozářka a hlavní náplní je úklid. Dříve jsem k úvazku měla ještě 2 pracovní dohody. Když začaly mé zdravotní problémy a byl mi přidělen invalidní důchod. Dohody jsem zrušila a zůstala jsem pracovat na HPP. Lékař u posudkové komise s tím neměl problém akorát mám pracovat s ohledem na mé zdraví.

Teď, po 3 letech co takto pracuji mě chce vedoucí poslat ke zavotnímu lékaři aby posoudil můj zdravotní stav, aby prý věděl, jakou práci mi může přidělit. Chci se zeptat jestli může zavodni lékař nařídit zkrácení pracovní úvazku.
Děkuji za odpověď, Pavla.

ODPOVĚĎ:
Závodní lékař nemůže nařídit zkrácení úvazku. Může "pouze" konstatovat, že některé práce nebo práce v noci, nebo práce v plném roszahu apod. neodpovídá zdravotním stavu zaměstnance. Vyřešení této situace je pak na zaměstnavateli.