Mám nárok na náhradu mzdy, tak rozhodl soud. Je možné, že mi může odečíst z peněz inv. důchod 1 stupně. Když mi skončila nemocenská, tak jsem si zažádala o ID, ten jsem získala.

ODPOVĚĎ:
Z takto položeného dotazu bez znalosti bližších okolností není možné odpovědět konkrétně. Obecně je možné říci, že pokud zaměstnanci náleží mzda nebo náhrada mzdy, pobírání invalidního důchodu na jejich výši nic nezmění, neboť mzda je stanovena smluvně bez ohledu na invalidní důchod.
Pokud se tedy nejedná o situaci, kdy náhrada mzdy souvisí s pracovním úrazem, kdy by mohla vzniknout situace, kdy by ke snížení došlo, náhrada mzdy by snižována být neměla.