Ve firmě jsme všichni dostali výpověď z organizačních důvodů ke konci roku 2021. Pracuji u firmy víc jak 5 let, vím že mám nárok na tři odstupné platy resp. mzdy. 1.12.2021 jsem podstoupila operaci a jsem neustále v pracovní neschopnosti, tzn. DPN, tudíž dostanu výpověď až po jejím ukončení v průběhu ledna 2022. Z jakých měsíců se mi bude odstupné vypočítávat, když jsem celý prosinec byla na neschopence. Děkuji Olga.

ODPOVĚĎ:
Odstupné se vypočítává z průměrného výdělku. Průměrný výdělek zjistí zaměstnavatel z hrubé mzdy nebo platu zúčtované zaměstnanci k výplatě v rozhodném období a z odpracované doby v rozhodném období. Rozhodným obdobím předchozí kalendářní čtvrtletí. Průměrný výdělek se tedy bude vypočítávat z výdělku za říjen a listopad.